Adana Travesti Ayakkabı Çeşitleri

 

Travesti dedikleriniz bu ayakkabıları giymeyecek, bu ayakkabılardan yıllardır geri kalacaklar. Adana travesti grubu olarak kendileri içinde ayakkabılar üretilmesini diliyoruz. Bakalım bu ayakkabılar kimler içinmiş.

Dolgu topuk ayakkabı abiye, Topuklu ayakkabının tek görevi kadını uzun göstermek değildir. Ayakları daha dertli toplu, daha narin, daha zarif, daha küçük ve düz göstermesidir. Bacaklar daha sık ve sağlıklı durmasını sağlayan topuklu ayakkabıların tercih edilme sebepleridir. Tabi ki de vücudun duruş şekli de etkilenir. Göğüs ve basen en az yüzde oranında karşınıza çıkabilmektedir. Kadınlar daha dikkat çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Topuklu ayakkabılar kadınlara kendine güven verecek bir görünüm ve otorite sağlayabilmektedir. Yürüyüş şekillerinde daha kırılgan bir görüntü verebilmektedirler. Yüksek topuklu ayakkabılar bir gece ortaya çıkan bir ayakkabı çeşidi değildir. Yüzyıllar boyu santimetre santimetre yükselen bir oluşumla günümüze kadar geldiler.

Ayakkabı seçimleri kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Her zevke, her ihtiyaca göre ayakkabılar çeşitlilik göstermektedir. Kadınların boyu ayakkabı seçiminde dikkat etmesi gereken etkenlerden biridir. Uzun boylu kadınların yüksek topuk tercihleri doğal durumlarından aşırı uzun boylu göstermesi kötü bir görüntü oluşturabilir. Özel günlerinizdeki abiye tercihleri, ayakkabı seçeneğini de beraberinde getirebilir. Uygun ayakkabı seçimi sizlerin rahatlığı için çok önemli bir konudur. Uzun boylu iseniz topuklu fakat alçak topuklu ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Gelin olan bayanların en çok sıkıntı yaşadığı durumlardan bir tanesi de uygun ayakkabı seçimidir. Hem rahatlık hem sağlık açısından ayakkabı tercih edilmelidir.

Kadınların daha çok yazın tercih ettiği dolgu topuk ayakkabısı elbiselerde ve eteklerde mükemmel uyum sağlayabilecek dolgu topuk ayakkabılar yanlı ayakkabı veya kombin seçimlerinde büyük bir hüsran yaratmaktadır. Uzun ve mini etek ya da elbiselerde harika bir görünüm sağlayabilirsiniz. Özel davetlerde, düğüm merasimlerinde veya günlük hayatta çok rahatça kullanabileceğiniz dolgu topuk ayakkabıları sitemizden temin edebilirsiniz. Her ayak numarası için ayakkabılar mevcuttur. Sipariş üzerine, sizin adınıza tasarlayabileceğimiz farklı ayakkabı modelleri mevcuttur. Kadının şıklığın göstergesi ve zevkinin çeşitlilik göstermesi bilmesi şirketimizin bünyesindeki kategori sayısını da artırmaktadır. Dolgu topuk ayakkabı seçeneklerini ile her zevkinize uygun, her renk seçimleriyle sitemizden bizlere sipariş verebilirsiniz.

Sağlıksız malzemeler kullanma sonucu, merdiven altı işletmelerin sattığı dolgu topuk ayakkabılar, ayaklarda ve dizlerde sorun yaratmaktadır. Değişen ağırlık merkezinin yerinden dolayı omurlar etkilenebilmektedir. Bel ağrılarına neden olabilmektedir. Uzmanlar tabana binen yük nedeniyle ayak tabanlarının genişlediğini belirtmektedirler. Akşamüstü satın alınan ayakkabıların ertesi sabah ayağa bol gelebileceği gerçeği iyi bilen çalışanlarımız iade seçenekleriyle karşınıza çıkmaktadırlar. Her iki ayak yapısının tamamen eşit olmadığından ötürü her ayakkabının her iki ayakta da denenmesi gerektiğini söyleyen uzmanların bu uyarılarını dikkate alan ekip çalışanlarımız sizlere en iyi hizmet verme noktasında olağan güçleriyle çalışmaktadırlar. Sizlerin sağlığını, rahat etmesini müşteri memnuniyeti çerçevesinde ve müşteri menfaatlerini gözetilerek siparişleriniz alınmakta ve kısa bir süre içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

 

Continue reading »

Fikret Mualla’nın Travesti Anlattığı Tablo

Fikret Mualla hakkında böyle bir söylenti olsa da travesti gösterimi yapan bir tablosu şu an için yoktur. Fakat olduğunu söylenmektedir. Özel koleksiyonlarda saklandığı söylentisi vardır. Adana travesti sitesi olarak böyle bir tablonun varlığı ressamlıkta önemli bir isim olan Fikret için sevinç kaynağıdır.

103 senesinde İstanbul’un Moda semtinde dünyaya gelmiştir. Babası kız çocuğu beklediği için ismini mualla koymuştur. İlkokulu ve ortaokulu İstanbul’da tamamlamış. Liseye Galatasaray’a gitmiştir. Galatasaray’a gitmesinin nedeni dersleri çok iyi olmasından değil futbola duyduğu aşktır. 12 yaşında futbol oynarken ayağının kırılmasına sebep olmuş ve daha sonrasında topal kalmıştır. Bu onun hayatında büyük yaralar açmıştır. Okuldan kaptığı İspanyol gribini evdeki annesine bulaştırmış ve annesinin ölümüne sebebiyet vermiştir. Annesinin ölümü ardından babasının kısa sürede genç bir kadınla evlendi ve bu Fikret Mualla’yı oldukça sarstı. Daha sonraları liseyi yarıda bırakıp babası tarafından İsviçre’ye yollandı. Bunu evden kovulmak gibi algıladı.

Mühendislikten çok resim sanatı onun ilgisini çekmeye başladı. Topallığı ve utangaçlık yüzünden çekingen bir yapıdaydı. Resim eğitimi aldı. Resim yapmadığı zamanlarda alkol içiyordu. Ve ilk kez alkol bağımlısı olarak 1928 senesinde Almanya’da tedavi görmeye başladı. Avrupa’da çektiği maddi sıkıntılardan dolayı 1937 senesinde Türkiye’ye dönüş yaptı. Galatasaray lisesinde ve Ayvacık ortaokulunda kısa bir dönem resim dersleri verdi. Fakat az verilen para yüzünden dersleri bıraktı. Yaptıkları aşağılanan Fikret Mualla Schiller hakkında bir kitap yazdı. Resim yapmaya devam ediyordu. İçki içmesinden dolayı belli bir süre Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesinde kaldı. Burada Neyzen Tevfik ile tanıştı. 1938 senesinde babasını kaybetti. Babasını kaybettikten sonra büyük bir miras sahibi oldu. Ardından Fransa’ya yerleşti. Burada 26 sene kaldı. 20 Temmuz 1970 vefat etti. 1974 senesinde yurda getirilerek defnedildi.

Resimde kendi tarzını yarattı. Şehirleri kendince yorumladı. İstanbul Paris sokaklarını anlattı resimlerinde. Eserlerini Picasso’nun övdüğü hatta bir resmini satın aldığı, kendi resmini de hediye ettiği söylenmektedir. Picasso’nun hediye ettiği resmi rakı parasına sattığı da bilinmektedir. Vefatından sonra resimleri Paris’te açık artırma yoluyla satıldı. Türk devleti bütün resimleri alarak yurda getirdi. Günümüzde Paris’te Fikret Mualla Dostları Derneği adında bir dernek vardır. Bu dernek ressamın tablolarının orijinalliğini araştırmak ve ressamı tanıtmak için kurulmuştur.

Continue reading »

Adana Travesti Modeller

Merhabalar bütün erkeklerime. Erkekler ne diler ve ne ister sizlere hepsini göstereceğim. Benim sayemde her erkek gerçek seksin ve tadın tadına varacağından kimsenin bir şüphesi olmasın derim. adana travesti kadını Özlem olarak sizlere en iyi hizmeti vermenin amacını taşıyorum. 22 yaşındayım. Daha henüz üniversite okuduğumu söyleyebilirim. Fakat ailemden dolayı maddi sıkıntı çektiğim için bu mesleği geçici olarak yapıyorum.
Okulum halen devam ediyor. Resimlerin net olmamasının nedeni budur. Fakat benimle görüştüğünde ne kadar güzel olduğumu göreceksin ve aradığın pişman olmayacaksın. Bir üniversiteli kızda beraber olmak her erkeğe nasip olmaz. Çünkü ne yaptığını bile sadece travesti anlamında değil her anlamda size tatmin karlık yaşatacak biri olarak sizlerden telefon beklediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Şunu da belirteyim katıldığım davetler açısından sizlerin yanında hizmet verebilen bir kadınım. Sizin gözler üzerinizde olacak, herkes beni soracak bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Ben bunları başarabilen bir bayanım. Numaralardan bana ulaşabilir her türlü soruyu bana sorabilirsin.

Continue reading »

Travestiler bu sorulardan çok utanıyor

Travesti, belki küçük yaşlardan itibaren ‘ayıp’ olduğu söylendiği için, belki de gerçeklerle yüzleşmeye cesaretleri olmadığı için sormaya korktukları soruların cevaplarını almak aslında zor değil.

 

Travestiler, belki küçük yaşlardan itibaren ‘ayıp’ olduğu söylendiği için, belki de gerçeklerle yüzleşmeye cesaretleri olmadığı için sormaya korktukları soruların cevaplarını almak aslında zor değil. Biraz güvenle vücudunuzu tanıyabilirsiniz.

Bu soru, travestilerin sormaya korktuğu soruların başında geliyor. Etraflarındaki diğer travestilerden sürekli orgazm hikayeleri duyan travestiler, kendilerinden şüphe etmeye ve bir sorunları olduğunu düşünmeye başlıyor. Oysa ilk olarak şunu kabul etmek gerekiyor; orgazm hemen olan bir şey değil. Uzmanlara göre orgazmı öğrenmek için belirli bir zaman gerekiyor, çünkü orgazm öğrenilen bir refleks olarak kabul ediliyor. Özellikle travestilerde rektum sinir yapısı bakımından çok zengin. Fakat her travesti her cinsel birleşmede orgazma ulaşamayabiliyor. Kadınlarda orgazm, klitorisin ya da diğer duyarlı bölgelerdeki basıncın, vücut gerilimini artırıp vajina, uteris ve rektumda kasılmalar yaratması, bu kasılmalar sırasında kalp ve kan basıncını artırmasıyla oluşuyor. Orgazmın süresi gibi şiddeti de kişiden kişiye değişiyor. Aslında kadınların orgazm olup olmadığını anlamaması gibi bir durum çok da söz konusu değil, çünkü bir kadın vücudundaki bu değişimleri kolayca anlayabiliyor.

Vajinal sıvının yeterli olmadığı durumlarda cinsel ilişki sonrasında acı duyulabiliyor. Bu ağrılar genelde bir şey ifade etmiyor ama ağrı sürekli hale geldiyse ve her birleşme sırasında tekrarlanıyorsa, mutlaka doktora görünmek gerekiyor. Çünkü bu tip ağrılar vajinal kistlerin ve yaraların habercisi olabiliyor.

ankara travesti erkeklere göre daha yavaş ve zor uyarılıyor. Fakat kadınların en büyük şansı üst üste orgazm yaşayabilmeleri oluyor. izmir travesti boşalması daha uzun sürüyor ve ard arda cinsel ilişkiye girebiliyor. Bu nedenle orgazmın da üst üste yaşanması mümkün olabiliyor.

istanbul travesti temizliği hakkında özellikle son yıllarda çıkan temizleme jelleri, kremleri, mendilleri hatta spreyleri konusunda kararsız kalıyor. Aslında uzmanların bir kısmı bu ürünlerin kullanılması gerektiğini söylerken bir kısmı da kullanılmamasını savunuyor. Kısacası uzmanlar da bu konuda bir fikir birliğine varmış değil.

Continue reading »

Sosyal Medya ve Seks

Sosyal Medya artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri.Başlangıçta bu kadar yoğun olmasa da internet yaşamımızda vardı ama artık neredeyse bütün iletişim ve haberleşmemiz sosyal ağlar üzerinden olmaya başladı. E-mail, Msn, Skype diğer chat araç ve odaları tamamen hayatımızı kapladı. Bazı kişiler için internet iş, bazılarının da işlerini yapma aracı oldu. Bilgilenmek içinse artık sadece interneti kullanır olduk.

Çoğumuz haberleri internetten okuyoruz, internetten televizyon seyreder olduk, video ve resim albümlerini internet paylaşıyoruz.
Tabii ki bu geniş bilgi kaynağında ve de rahat ortamda kimseyle yüzleşmeden merak ettiğimiz her şeyi arayıp bulabiliyor, hatta paylaşabiliyoruz.Bunların başında da tabii ki cinsellikle ilgili her şey geliyor.

“Günümüzde birçok genç cinselliğe internet üzerinden ulaşıyor.”aslında sadece gençlerde değil yetişkinlerde, yaşlılarda da durum böyle.

İnternet gençlere cinsel bilgi edinmede yardımcı oluyor mu?
Veya yetişkinlere neler sağlıyor?
Eğer gezindiğiniz yerler sağlıklı ve doğru bilgiler veren, sizi gerçekliğe yönlendiren siteler ise sorun yok, ama insanlar genelde pornoya yöneliyorlar. İnternetten pornoya kolay ulaşım, insanların tamamen seks hakkında hatalı bilgiler edinmelerine neden oluyor. Seks konusundaki cahillikleri de iktidarsızlığa yol açabiliyor. Kendilerini o filmlerle karşılaştırıp, performans korkusuna kapılıyorlar.
Sınırsız internet bağlantısıyla çok rahatlıkla ulaşılabilen porno siteler binlerce insanda cinsel bağımlılık yapıyor.
Cinsel bağımlılık yeni bir şey değil ama giderek yayılıyor. Sınırsız internet bağlantısı ‘bağımlılığı kolaylaştırıyor…
Teknolojinin nimetleri arasında yer alan internet iletişimde sınır tanımıyor. İnsanlar kendilerinden kilometrelerce uzaktaki bir başkasıyla iletişime girebiliyor, hatta hiç tanımadığı bir insanla sevinçlerini, sıkıntılarını hatta sorunlarını paylaşabiliyor.

Bu masum durum aslında zararsız olmakla birlikte iletişimin içine cinsellik konusu girince gerek sosyal, gerekse de psikolojik sorunlar yaşanmaya başlıyor. Sanal bir ortamda gerçek hayattan kopabiliyor istediğiniz kişi olabiliyorsunuz.Gerçek dışı bir kişi olarak gerçek dışı kişilerle sanal ortamda seks yapabiliyorsunuz.
Sanal seks, internet ve medya üzerinden görüntü, ses uyarılarıyla giden, fantezilerin yoğun olarak eşlik ettiği bir cinsellik dünyasıdır. Bu dünyada devamlı kalamıyoruz, ama bu sanal ortama bağımlı olduysak gerçek yaşamda mutsuz veda başarısızlık neredeyse kaçınılmaz oluyor
Sanal sekste de gerçek cinsel yaşamda yaşanılan sorunların hemen hepsi aynen ortaya çıkabilmekte, “İstek ve uyarılma bozuklukları, orgazm yaşama anlamında sorun çıkabiliyor. Sanal tecrübeden sonra gerçek yaşamda fantastik yaşamanın getirdiği uyaranları normal yaşamda yakalayamama kaygısı ortaya çıkıyor.” dedi.

Mutsuz ev kadınlarından değişiklik arayan çiftlere, cinsel sorun yaşayanlardan fantezilerini gerçekleştirmek isteyen bekar erkeklere kadar sanal sekse ilgi gösterenler geniş bir yelpazede sıralanıyor.
Sanal seks ile birlikte ‘chat aldatmaları da gündeme geliyor tabii ki. Travesti  kimlikler evde partnerlerin de bulamadıkları mutlulukları başlangıçta masumca erotik sitelerde ararlarken bu daha sonra porno sitelerde aranır oluyor, chat odaları, web kameralarından görüntüleşmeler ( şantaj vs gibi kötü olaylar unutulmamalı), grup seksten eş değiştirmeye kadar giden bir sapma sürecine yol açıyor.
İnternet veya internetten cinsellik veya sanal seks ne zaman kişinin hayatını bilgilendirici, zenginleştirici bir etken olmaktan çıkıp hayatınıza yön veren, cinsel yaşantınız belirleyen bir unsur oluyorsa artık kişi veya kişiler normal cinsellikten zevk alamaz hale geliyorlar işte burada sorun başlıyor.

Tabii ki normalle anormalin arasındaki sınır çok kaygan ve değişken, bu sınırı geçtiğinizi fark ettiğinizde ise artık bazen çok geç olabiliyor.
Bu yüzden internetten seks sağlıklı bir süreç değil, her şeyin doğal olanı en iyisi ,
Hani organik sebze, katkısız besin gibi doğal sekste en iyisi.
Pazarlarda organik meyve, sebze, hormonsuz besin arayıp evde cinselliği sanal ortamda yaşamak; ne perhiz ne lahana turşusu deyimini hatırlatıyor.

Continue reading »

Türkiyede Travesti Olmak ?

Ne yazık ki eğitim ve kültür düzeyi genelde üst düzey olmayan ülkemizde, Travesti olmak gibi tabu sayılan bir kavram tam bir cehalet alanıdır. Bu cahillik o kadar yaygındır ki, bu konuyla ilgili ve bilgili olması gereken bilim adamlarının ve hatta küçük bir azınlık dışında travestiler ‘ in kendilerinin bile pek bilgili olduğu söylenemez. Son yıllarda bütün dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak ülkemizde de Travestilerin daha görünür hale gelmesi, az da olsa bu konunun toplum tarafından daha iyi kavranılmasına yarar sağlamaktadır. Ancak bu cehalet hala öyle bir boyuttadır ki, bu görünürlülüğün sosyal gelişmeler sonucu artmasını, daha önce toplumsal baskılardan dolayı kimliğini gizleyen travestiler biraz cesaret gösterip giderek ortaya çıkmaya başlamasını bile “toplum yozlaşıyor, özentiler yüzünden travestiler çoğalıyor” diye niteleyecek kadar zeka yoksunu yorumlar gazetelerde ve televizyonlarda üstelik  eğitimli bilinen popülaritesi yüksek insanlar tarafından dillendirilebilmektedir.  Bu sayfada amacımız travestilik konusunda toplumumuzdaki bu cehaletin giderilmesine az da olsa katkıda bulunmaktır.

Continue reading »

Travestilerin Duygulari

Radyoda çalan şarkı ‘ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız’… Her şarkıda mı gelir  travesti aklına..
Her şarkı onu mu anımsatır? Bil ki tahammül kalmadı başka birini sevmene, sevme benden başakasını razı
değilsen ölmeme.. Ne kadar anlamlı sözler. benimde onu, onun sevgisini paylaşmaya tahmmülüm yok..
Kadınlar ona bakıp akıllarından onu geçirse sinir krizi geçirecekmişim gibi hissediyorum. biri onu
beğenir tarzda bakışlar atsa kendime engel olamıyorum. Bu kıskançlık çok fazla biliyorum. Ama deseniz
ona hangi kısmını yansıtıyosun ya da bunlardan haberi var mı ? hayır tabi ki. kendi içimde kendimi
delirterek yaşıyorum bunu. Çünkü bilse ve onu kısıtlasam yada kıstlamaya çalışsam gider benden eminim
özgürlüğünü seven bi insan o çünkü. Herkes sever özgürlüğünü. İnsanların zaten kendi kişisel alanının
olması lazım… Çünkü her insan kıskanılmayı sever. belki sevgi ölçütü gibi kıskanmak. Çünkü klişe bi
laf vardır ‘seven insan kıskanır’. Evet kabul seven travestiler kıskanır ama bu özel alana kişisel alana
saldırı boyutuna ulaştığında herkes kaçar kaçmak ister. Bu duygu benim içimi kemiriyo nasıl azaltılır
nasıl önlenilir yada yaşanabilir bi hale getirilir bilmiyorum. Hastalık derecesinde değil onu biliyorum
ama önleyemezsem sevgim arttıkça doğru orantıda kıskançlığımda artarsa eğer ne derece normal olabiliriz
onuda bilmiyorum. Ben hissettirmediğimi düşünüyorum ama hissedilen ve gönderilen enerjiye çok inanırım
ben ya oda bunu hissediyosa ? Tabi ki ne düşündüğümü tam anlamıyla bilemez ama kötü enerji onu da kötü
etkileyebilir. Ve bu bizi ilişkimizi ikimizide olumsuz etkileyebilir… Ben bunları düşünüyosam çok
ta sağlıksız değilim bence. .Yani en azından bu durumun bizi olumsuz etkileyebilceğini düşünüp
düzeltmeye çalısıyorum ve bu kadar kıskanç olmanın zarar verebilceğini biliyorum. Çok sevince mi böyle
olur insan yoksa kaybetme korkusumu yaptırır bunu insana? Bence her ikiside… ikiside doğru orantılı
Biz kıskanan sahiplenen ve erkek daha kıskançtır tabularıyla büyüdük. Tabi ki dogmalar bizim hayatımızda
aktif rol oynuyo. Yaşama kültürümüzde, ailemizde çevremizde çok etkilidir kimse inkar edemez. ama ben
bu yüzden ilişkime zarar gelsin istemiyorum.. Size bol kızkançlık dolu günler diliyorum.. Aşkla kalın..

Continue reading »

Travestiler homofobik esnafı protesto etti

İstanbul Taksim’de 28 Haziran tarihindeki LGBTİ Onur Yürüyüşü’nde polis şiddetinden kaçmak isterken esnafın şiddetine maruz kalan travestiler , sözlü ve fiziksel şiddete uğradıkları dükkanların önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

İstanbul Taksim’de 28 Haziran tarihindeki LGBTİ Onur Yürüyüşü’nde polis şiddetinden kaçmak isterken esnafın şiddetine maruz kalan travesti dostlarimiz sözlü ve fiziksel şiddete uğradıkları dükkanların önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Bugün şiddete uğradıkları mekanların önünde ‘ses çıkarma’ eylemi yapan LGBTİ’lere müşterilerden ve halktan da destek geldi. Birçok müşteri siparişini iptal ederek alkışlarla bulundukları mekanı terk etti. İnsan hayatı ve güvenliği tüm mekanların kendisinden ve kazancından çok daha önemlidir diyen LGBTİ’ler “Onur yürüyüşüne destek vermeye gelenlere uygulanan bu baskının tek sebebi homofobidir” dedi.

‘VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ’

Şiddet uygulayan mekanlar önünde yapılan basın açıklamasında, LGBTİ’ler “Yok sayarak şiddet uygulayarak, bizi yok edemezsiniz. Vardık, varız, var olacağız! Baskıya ve şiddete karşı sesimizi yükseltmeye ve direnmeye devam edeceğiz. Polis saldırılarını fırsat bilerek tüm LGBTİ’lere uyguladığınız şiddet eylemini unutmayacağız. Aşkın kazanacağına inanan herkesi boykota devam ediyoruz. Biz haklıyız. Biz kazanacağız. Biz değişmeyeceğiz siz değişeceksiniz” dedi.

ÖNCE POLİS SONRA ESNAF

28 Haziran’daki yürüyüş İstanbul Valiliği tarafından Ramazan gerekçesiyle engellenmiş, Taksim’de bir araya gelen on binlerce kişi polis şiddetine maruz kalmıştı. Polis şiddetinden kaçmak isterken esnafın sözlü ve fiziksel şiddetine uğramışlardı. LGBTİ’ler İstanbul Valiliği, İçişleri Bakanlığı, İstanbul İl Emniyet Müdürü ve polisler hakkında geçtiğimiz perşembe günü suç duyurusunda bulunmuştu.

Continue reading »

Travesti ve LBTİ Ahmet Yıldız Davasına Çağrı

Gay  olduğu gerekcesi ile 2008 yılında babası tarafından öldürülen A.Y’nin ardından açılan davanın 20. duruşması yarın(7 Temmuz) saat 10.40’da Kartal Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
Cinayetin ardından 7 yıl geçmesine, dava süreci 6 yıldır devam etmesine rağmen Yıldız’ın katili baba Yahya Yıldızhenüz bulunamadı. Katil baba Y.Y hakkında kırmızı bültenle arama emrinin infazı bekleniyor. Konuyla ilgili Mahkeme ile Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü arasındaki yazışmalar da devam ediyor.
Sosyal medya kampanyası devam ediyor
7 Temmuzda görülecek duruşmayı travesti aktivistleri de takip edecek. Daha Önce ki duruşmada başlatılan twitter ve Facebook  kampanyası #AhmetYıldızİçinAdalet hastag’iyle devam ediyor.
Ne olmuştu?
Davanın 26 Mart 2015’te görülen son duruşmasında da herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Davayı Av. Rozerin Kip takip etmişti.  Duruşmaya SPoD LGBTİ ve Hêvî travesti aktivistleri de katılmış, aktivistlerin bir nefret cinayeti olması sebebiyle davaya müdahil olma dilekçeleri ise reddedilmişti.
Continue reading »

Yaşamak Direnmektir, Travestiler Sokakta

Travesti seks işçileri için Kuşadası öldürüldü, çok sayıda sivil toplum örgütleri ve siyasi parti üyelerinin morel Eskişehir LGBTT Oluşumu ile Migros önünde Cuma Temmuz 12 adalar Dora araya geldi. “Yaşamak için, sokakta LGBTT insanları direnmek” ve yazılı pankartlar grup “Travesti cinayetleri politiktir”, “gitmiyorum alışmak alışmak, burada transvestite’re.”, “Baskı şiddet ahlaksız biz ahlaksızız”, “Katil sloganlar ve alkışlar trans cinayet protesto vardı devlet “hesap verecek.

Grubu tarafından yapılan açıklamada, “kolluk ve yargı birimlerinin ve trans seks işçileri önyargılı ve kadınlara karşı ayrımcı tutum mücadele edilmelidir; trans seks işçisi katilleri” haksız tahrik “veya” gerekçesiyle verilen iyi davranış “ceza indirimi derhal sona ermelidir. “denildi.

Ali İsmail Korkmaz, yaptığı açıklamada, “Ali İsmail Korkmaz STICKS oldukça tanıdık Eskişehir LGBT bireylerin öldürülen El saldırganların yenerek. Geceleri sokaklarda kovaladı ve trans kadınlar yıllardır kişiler tarafından şiddete maruz beyzbol sopalarıyla dövüldü. Ali İsmail kaydetti biz zihniyet öldürdü gerici ve faşist zihniyetin aynı zihniyet olduğunu! “ifadelerine yer verildi. Grup “Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür,” şimdiye kadar serbest bittikten sonra öldürüldü edilmiş ve LGBT kişilerin adlarını bağırdı.
Gibi tüm basın açıklaması şöyle:
12 Temmuz 2013
ESKİŞEHİR

Basına ve kamuoyuna;

9 Temmuz 2013 Dora trans seks işçisi, Kuşadası evinde bıçaklanarak öldürüldü.

Trans seks işçileri ve lezbiyen, gey, biseksüel (LGBT) her türlü şiddeti mağduruyuz. Yıllardır bizim sorunları dile getirdiler ve bizim talepleri hükümet ve birçok kesiminden tarafından göz ardı edilir. Önyargı, damgalanma, ayrımcılık, şiddet, sosyal dışlanma, hayatımızın rutin gerçekler eğer.

Seks dışında trans kadınlar hedef alana her gün maruz kalma çalışmak ve sonra polis nefret suçlarıyla etkin bir soruşturma yürütmek; indirimler adli ceza katiller ile ödüllendirilir trans seks işçileri; hükümet hariç istihdam alanında, dışarıdan eğitim ve trans kadın seks işçileri; trans seks işçileri ya da gündemi taşıyan medyanın magazinsel boyutu cinayetlerini görmezden; Sokaklara “Fuhuş” muhalefet ve evlerinden “kamu ahlakı” argümanlar trans seks işçileri transfobi itici ve orospufob güvensiz çalışma alanları … Bize göre, Dora gerçek katillerin cinayet, trans seks işçileri ‘iddiaları görmezden, golcü dolaylı ses çıkarmayıp bizim doğru herkes için uygun değildir ki yaşam için en temel hakkıdır destek!

Biz şimdi açık trans seks işçileri “kırım” nin talebi sona erdirmek için harekete geçmek için bu uydurma olarak kabul edilir. Her gün fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddet kalıp, trans seks işçileri istediğiniz haklarını korumak için toplumun duvara itti!

Sadece trans kadınların alanında seks işçiliği, ifade içeren ayrımcılık karşıtı yasa ayrımcılık “cinsiyet kimliği” ve “cinsiyet ifadesi” mücadele için başka istihdam alanları kırmak trans kadınlar çıkarılmalıdır itmek; gerçek savaşta yetkililer, trans kadınlara karşı ayrımcılığın her türlü politikalar geliştirmelidir.

Trans seks işçileri mücadele, “cinsiyet kimliği” ve “cinsiyet ifadesi” ibareleri etkili yönettiği nefret suçları ve nefret suçu mevzuat oluşturulmalıdır içermektedir.

Güvensiz seks işçileri ve çalışma kendi alanında kendini “fuhuş”, ilgili mevzuat, mevzuat seks işçilerinin taleplerini karşılayan ve gerçek politikalar oluşturulmalıdır ile değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir şiddet mağduru olmaya iter. Seks işçileri güvenli alanlarda çalışma hakkını güvence altına alınmalıdır.

Kolluk ve yargı birimleri ve trans seks işçileri önyargılı ve kadınlara karşı ayrımcı tutum mücadele edilmelidir; trans seks işçisi katilleri “haksız tahrik” veya gerekçesiyle verilen “iyi davranış” ceza indirimi derhal sona ermelidir.

Her cümle bir azalma olmaksızın cezai yaptırımlarla ilgili gerekli Dora’nın katili uygulanır. Vurgu gerçekleşti nefret suçu boyutuna konulmalıdır.

Trans ve seks işçisi siyasi cinayet olduğunu! Trans seks işçileri şiddete yönelen, kadınlar, engelliler, HIV pozitif bireyler, Kürtler, Ermeniler, Aleviler, Romanlar, işçiler, emekçiler, sığınmacılar / mülteciler, doğa, hayvanlar, bu şiddetin bir başka yüzü.

Ali İsmail Korkmaz STICKS oldukça tanıdık Eskişehir LGBT bireylerin öldürülen El saldırganların yenerek. Geceleri sokaklarda kovaladı ve trans kadınlar yıllardır kişiler tarafından şiddete maruz beyzbol sopalarıyla dövüldü. Ali İsmail biz zihniyet aynı zihniyet öldürdü gerici ve faşist zihniyet öldürdü!

Sopalı siviller biliyorum, bizim katili biliyorum!

Transfobik ve ahlak Lanet orospufobik!

Ahlaksız şiddet baskı; biz ahlaksızız!

Continue reading »

Son Yorumlar