Bir restoranda alışveriş, hatta Türk Ceza Kanunu (TCK) “utanmaz hareket” ve “teşhircilik” yerken ise Cumartesi (9 Ekim) üzerine istanbullu travesti ve transseksüeller İnsan Hakları Derneği (İHD), sokakta yürürken, bir basın toplantısı düzenledi maddeler de para cezası olduğunu açıkladı.
Biz ayrımcılık ve şiddet konusunda ne gibi İstanbul travesti ve transseksüellerin konuda, Lambda İstanbul Eşcinsel Sivil Toplum Girişimi, İHD İstanbul Şubesi, İstanbul Toplumsal Ekoloji Platformu yaptığı basın açıklamasında, “Biz artık son istediği bu ülke ve transseksüel bireylerin yaşamak “bulmak denildi.

Açıklamada polis eğitilecek istendi.

Kurban suçlu gibi muamele edildi

Son 1.5 yıl, kolluk ve savcılar, habitatlar küçültmek ve yeni konu para cezaları yok görünürlük transseksüel insanları, para cezaları, TPC 419 ve sözü edilen 576 malzeme kesim açıklar ve bir yolunu buldu.

Bir restoranda alışveriş, hatta travesti ve transseksüeller, “bile bile biz, güvenlik güçleri, bizim güvenlik, saldırıya olduğunu belirterek, uygulanan yemek sırasında ise” Halka utanmaz hareket “ve” teşhircilik “konu, bu maddelerin kendilerini sokakta yürürken düzenleyen , suçlular yapmak gibi yerine bile yenerek, gözaltına, kelepçeli, tedavi. polisin önünde çekmek için gidiyor bize saldırdı bizi korur “dediler.

Bir travestitransseksüel olmak, bir suç mu?

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Transseksüel travesti varlık bir suç, utanmaz teşhircilik hareket ya da öyle: * Bu durumda biz sormak istiyorum?

* Cevap açıktır. Belirsiz olarak “Utanmaz hareket”, “teşhircilik”, bizim doğal varlığına karşı kullanılmaktadır.

* Temel amacı evde, sosyal yaşam ve icraya değil sayan bize sınırlandırılmasıdır.

* Ama biz var, biz buradayız. Bu ülkenin ve herkesin bir insanların eşit haklara sahip olmalıdır.

* Bizim haklarını korumak için devletin görevidir. Bunun için, polis eğitimli olmalı, bu haksız uygulamaya bir sonu olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar