1945 yılının Ekim ayında, Gary, Sanayi. Büyük Froebel Lisesi beyaz öğrencilerin yüzde 80’i, sınıfların yürüdü onların okul ırk entegrasyonunu protesto etti. Okul yetkilileri, çarpıcı öğrencileri cezalandırmak için tehdit, ama biraz boşuna. Belediye yetkilileri, veliler ve öğrenciler hafta boyunca çıkmaza son vermek hiçbir hamle yaptı. Ulusal dikkat çekti ve Amerika’nın çirkin tarafında bir spot parlıyordu.

Joseph Chapman, 1945 yılında yerel Kentsel Ligi başkanı, bu grev Gary siyah sakinlerinin kötü durumuna dikkat getirdi görülmektedir. “Ben daha bilinçli, bence, insanları yapılmış” dedi. “Onlar iyi konut alamadım. Onlar yeterli istihdamı alamadım.”

Yetmiş yıl sonra, neredeyse hiçbir şey açık toplum gazap, ayrımcılık ve ayrımcılığın hedefi olan kişilerin hangi sınıf dışında değişti.

İki hafta önce, Hillsboro, Mo, ​​150’den fazla öğrenci sınıf yürüdü kızların banyo kullanmak için izin verilmesi transseksüel öğrenci Lila Perry protesto etti. Bunların hiçbiri ceza bulundu. Veliler de terk öğrencilere destek geldi. ankara travestisi Üç okul yönetim kurulu üyeleri transseksüel öğrenciler karşılamak için okul ilçe girişimleri protesto istifa etti.

Kin Bu tür transseksüel insanlar dahil ediliyor diğer yerlerde görülebilir. McDermott, Ohio Kuzeybatı Yerel School District yetkilileri, son zamanlarda okul yönetim kurulu toplantısında velilerin bir öfkeli kalabalığı karşı karşıya. “Onu hor. Biz Hıristiyanlar, bu kadın ve erkeklerde bütün bu farklı inanmıyorum konum, biz şimdi ne var biliyor musun, “toplantı katılanların Patty Crabtree dedi.” Biz yavaş yavaş bizim tüm hakları izledim, bizim Hıristiyan haklar ediliyor Bizden alınan. Biz bunun yorgun. “”

Süreci boyunca, kezzap ve cehalet ön ve merkezi olmuştur. “- Bana değil transseksüel olan bir elbise koyarak ve bir peruk koyarak bunu saldırgan Lila kadın olmak için herhangi bir işlem geçti değil çünkü bulmak.” McDermott, bir ebeveyn yorumladı, “Eğer Hillsboro Öğrenci Sophie Beel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Eğer çocuk anatomisi olan bir çocuk var, onu erkek gidelim ‘tuvalet. Eğer kızlar anatomisi olan bir çocuğunuz varsa, onları kız gidelim’ tuvalet. Çok basit. “

O transeksüel olmak ne demek bu öğrencinin anlayışı kusurlu olsa da, aynı zamanda trans öğrencilerin ayrılmış olmasının sağlanması başka ortak bir yol gösterir. Bu “mantık” Birçok okul bölgesi boyunca en üst düzeyde tekrarlanmıştır: Onlar cinsiyet değiştirme ameliyatı vardı varsa Transseksüel öğrenciler sadece dişi olarak tedavi edilebilir. Bu bir öğrenci bu ameliyatı istese bile o transeksüel bireylere yönelik bakım etik standartların ihlal çünkü onlar bunu göze bile, hiçbir saygın cerrah her yerde 18 yaşından önce birisi böyle bir ameliyat olacağını göz ardı etmektedir.

15 yaşındaki kız meme büyütme vardı sürece amigo katılmasına izin olmasaydı bu duruma bir benzetme olacaktır. İlk olarak, birisi zorlayarak fikri cinsiyet kalıplaşmış aklı başında bir kişi tiksinti gerektiğini uymak istenmeyen ameliyat. İkincisi, kimse okulda etkinliklere erişimi için onlar göze alamaz veya istemediğiniz ameliyat olması gerektiği düşüncesi sınıfçı ve itici hem de. Son olarak, ilk iki geçmiş olsun bile, hiçbir ahlaki doktor yaşı ve durumun zorlayıcı niteliği hem de göz önüne alındığında, yine de ameliyat olacağını gerçeğini değiştirmez.

Insanlar transseksüel gençler için intihar istatistiklerine baktığımızda, genellikle transseksüel olmanın özünde yanlış bir şeyler var çünkü varsayıyorum. En transeksüel çocuğun perspektifinden ona bakalım.

Ailen seni kabul etmiyoruz. Sen dışlanmış konum ve okulda çocuklar size karşı nefret yürüyüşler düzenliyoruz. Topluluğu üyeleri nefret mitinglerine katılarak ve size abomination.You çok katılmak nefret çünkü sınıfları çıkın ve size karşı mitingler sırasında müdürün gizlemek zorunda olan çağırıyor.Güçlü bir anti-LGBT nefret gruplarından Avukatlar sizi marjinalize diğer yetişkinlerle çalışan, küçük kasabada gösteriyor. Kullanmak için izin konum kampüs sadece banyo şimdiye kadar seçenekleriniz derse geç olacak ve yazılı veya bir mesane enfeksiyonu elde edene kadar onu tutmak için vardır yolumdan.

İnternet ve sosyal medya hasta ve ölü daha iyi olduğunuzu size çığlık insanlarla dolu. Sizin kilise Ailene sürece sen kendin gibi sırıtmak gibi artık orada hoş değil söyledi. Ailen tekrar dönüşüm terapisi sizi tehdit ediyorlar. Koşullar insanlar sadece şimdiye kadar kabul çok daha az, karşılamak için imkansız tolere etmek için belirledik.

Ne genç kız, hatta düz bir cisgender biri bu şartlar altında tutacaktı? Çok değil, ben bahse ediyorum.

Çoğu insan, çok daha az ergenler, tahammül ne sınırlarının ötesinde bir toplum işkence transseksüel gençlik olarak biz, ve sonra biz oluşturulan bir süper-insan standardını karşılamak mümkün olmadığı için onları Fay: çifte standart net olamazdı ilk yer.

Zachary Drucker, Şeffaf gösterinin bir trans kadın ve parça, son zamanlarda “bu dünyada bizim için bir yer yok” dedi. Transseksüel yetişkin bir yer bulmak ya da kendi biri yapmak için büyük bir yeteneği var. Lila gibi transseksüel gençler için, Orada gerçekten nefret denizde hiçbir yer ve hiçbir çıkış yolu ama nedense daha bir kaç yıldır askıda kalacaktır bulma ve bir daha kabul yere kaçan. Ama bu hiç iyi mevcut yapmaz.

Birgün, artık yıl biz Amerikalılar olarak biz burada ne yaptığını bakmak ve utanıyorum ne geri bakacağız. Geri 70 yıl önce Gary, San., Yaşananlara bakarak yaptığımız gibi.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar