travestiler

İnsanlar ırk, dil, ayrıştırmak her yerde din. Orada İzmir’de. ‘Ancak, bu şehir, müzik, sokak tiyatrosu ve mizah taşıma sivil örgütlerin eylemlerinde diğer karşı duyarlı gerginlik yaratır.

Ben akşam İzmir’e geliyorum; otel ‘iş’ hesaplaşma başlar: Ben çok politize taksi şoförü Binlerce; artan siyasi gerginlikler, fikir kutuplaşmanın derinleşmesi, ancak genel seçimlerde oyunu, o size güç verecek mi ‘ceza’ olarak yerel seçimlerde ana muhalefet. Medya kutuplaşma oluşturur inanmaktadır. Gazeteciler Ayrıca ben anlamlı bir şekilde başını sallayarak olduğunu öğrendim; “İzmirliyan kâfir hem milliyetçi, laik, hem de ırkçı utanç hem siz yapılmış mı, tamam ulusalcıyız, ancak laik kâfir, biz ırkçı değiliz.” Kürt Ontario seçim konvoyunun taşları olduğunu hatırlatıyor: “Bizim iş başka , bazen çığlık olacak. Kimse savaş istemez ama barış böyle değil, “diyor. İzmir o istedi ulusal bir tutumdur; hemen hemen tüm evler, işyerleri, balkonlar, pencereler, bina girişleri, bitti uzatmak yok bayraklarla donatılmış sokakları için yeterli olmadığını söyledi …

Peki, İzmir bu gerçekten var mı?
İzmir, İzmir merceğinden karıştırmak İzmir Mizgin rehberlik ve meslektaşı Mehmet Emin Al’re tiyatro eğitiminin Zana alan … Mizgin sivil toplum örgütlerinin çeşitliliği işaret. Eylem ve Ontario insanlar müzik ve ses bulmak için nasıl söyler tiyatro yapma İzmir Türkiye’de sosyal sorunların sokaklara ne kadar ilginç gösteriyor. “Bu müzikal tiyatro grupları, insan hakları savunucuları, ama her biri bir sivil toplum olarak çalışmaktadır.”
Ben geri dünyaya gelirseniz tüm sazlık eritmek ve flüt” felsefenin kendi sözleriyle mest yapacağız Aram Tigran’ın “, ne kadar tank, tüfek ve tabancalar böyle bir dernek edinmiştir IMD İzmir Müzisyenler Derneği. Evrensel müzik ve birleştirici özelliği ile dil toplumsal barışa katkıda bulunmak için tasarlanmıştır. rağmen Türkiye’nin sorunlarını çözmek için çalışma koşulları nedeniyle Müzisyenler, sendikal haklar, kazanmak, sigorta, iş ve can güvenliği ücret ve sosyal hakların iyileştirilmesi, bunun için bir araya geldi etrafında sebeplerindendir müzik herhangi bir sosyal travma yaşadı …
MÜZİK GERGİNLİĞİ AZALTMAK oldu
31 Mayıs eylem gününde yolculuk; Çocuklar ve IMD grup girer ellerinde araçların İzmir Alsancak kapı Gençlik Eğitim Merkezi. Sokak çocukları ve çocuklar kadar sohbet, oyun oynamak, müzik yapma ile orada uyuşturucu bağımlıları. Sonra, “Biz demokratik hakkımızı kullanıyoruz, biz bir şikayeti var diyerek yabancılaşma ve yalnızlık bir son vermek için.” Alanına insanları davet: Mizgin göre; Bir seferde bir gün, bölgedeki herkes tarafından benimsenen, bir ortam nerede yarattık aynı sloganlarla dans etti. Onlar gerginlikler müzik ile müdahale var, kavga çatışma önlemek. İzmir’in hemen hemen her mahallede müzik yaptı. Yeme, içme, uyku çaldı. Farklı sanat hamle insanlarla ortak IMD. Onlar forumlarda mahallelerde birlikte etkinlikler düzenlemek: Onlar tebeşir ile boyalı oyun oynarken, çocuklar ile fotoğraf konum. Bir çok daha fazla yapıyoruz; termik santraller, konserler veren, kendi kötü müzisyenler, takip öldürülen müzisyen arkadaşlar dava, MS hastaları ve ortak faaliyetlere karşı hidroelektrik santralleri düzenlemek öğrencilere tutuklu ya da Reyhanlı’da protesto 1 Eylül Dünya Barış Günü müzik bombalı saldırıda yaşanan gibi … Bir süre sonra, her yerde onları; ıslahevlerinde işçi ve emekçilerin yan ararken sendika üyeleri veya mağdurların hakları olduğu için görevden eylemlerinin huzurevleri, özürlü merkezleri, hayvan hakları, yoksul mahallelerde görmek mümkün hale geliyor. Insanların eylemleri getiren ile müzik hala devam etmektedir.
TİYATROLUK SORUNLARI
Alsancak’re arama bir sokakta bir binanın ikinci katında gidiyor … İzmir Yenikap Tiyatro prova. Türkiye ayrıca tiyatro yönetmeni ve Tiyatro Derneği sözcüsü Orçun Masatç ve ekibi sokak tiyatrosuna taşındı. Ama her sorun baş; Masatç Of; Böylece 2006 yılında, yasadışı örgüt afiş tarafı afiş ve kapatılacak “İzmir Yenikap Tiyatrosu” etiketinde, İzmir 1 Mayıs mitingine düzenlenen “polis gücünü kullanarak örgüt gerekçesiyle imha” İki yıl içinde nasıl mahkûm cezaevi söyler. “Komik ama korkutucu olur değil mi?” Diyor. Aksiyon, dram ekip, benzer cezalar verildi. Orçun İzmir Masatç, ancak bir kalıp varsa Demokratlar ‘gibi travestiler‘ gibi bir kimliğe sahip olduğunu, milliyetçi ırkçı zihniyet insanların düşüncelerinin her iki devletler ile “eşcinsel değil Kürtler oldu”. “Homofobik, derinleşti tiyatro cinsiyetçilik düzinelerce. Törenleri yapıyorlar. Bilgisiz seyircileri yetiştirmek. İkimiz de tiyatro algısını değiştirmeye çalışıyoruz. Hem tiyatroları, bu zihniyete karşı yapıyoruz” in “ceket” in şımarık Masatç bir oyunun ‘soğutma için askeri sokak beş ay hapistir. “Ben ödül ertelenmesi şartı ile serbest bırakıldı. Ben propaganda gibi sanat kullandı, ama oldu. Sanat, genellikle eylem karar değildir dedi. Örneğin, pandomim İlker ceza sokakları kirleten verdi.”
Ayrıca İlker’l uygundur. 6 yıl pandomim yapıyor. İzmir’de sadece … her yerde. Travesti Karabağ öldürülen Ceylan m, Uğur Kaymaz’ın Do öldürüldü? Sadece sokağa çıkıyor. Şimdi oyunlaştırıy olduğunu. Sokaklara sorunları getiriyor. Van çadır beş kez tiyatro açar. Güneydoğu hiç bir sorunum yok. Sadece Hrant Dink’i gördün burada buluşacaktık “Ama ‘İstanbul Kültür Başkenti’ Ben örneğin, Beyoğlu’nda Hrant Dink için arıyorum. İnsanlar gün ilan”? “‘Sorma değilim. O işgal itibaren gün para cezasına çarptırıldı Benim için bir yer. “bin cümle içinde, tüm ulusal basına hareket silinir. Insanlar onu seviyor. Müdahale Zabıta, halk polis constabulary arayarak tepki gösterdi.
Diğer EVRENİN DANCE için
Türkiye’de cansu balerin dansçı, o sınırları çizilmiş nasıl açıklanır ki siyasi ve fiziksel olarak çok zor olduğunu belirtti. “Dans Türkiye’nin kırmızı renkli bir dans … çok sessiz, ben. Dance ‘kurban’ söz, ama bu olabilir, ‘diğer’ bunu ötekileştirme yapmak olarak sınırlarını genişletmek için bir çaba bu dans. Soruya Dance çünkü Diğer kim “Dans diğer evren,” diyor.
Kötüye ÇOK insanlar
Mizgin Zana marjinal katılmak belirten bir şikayet diyor ne kadar iyi biliyorum ötekileştirme:. “Bireyin psikolojik ve sosyal yapısı üzerindeki ötekileştirme etkisi yok gibi ben kimsenin ötekileştirme yaptığı bir şey için ne kadar iyi olduğunu biliyorum istismar çoğu. , diğer topluluklar ile tedavi göç etmek zorunda kalıyor. sorunun özünde Hakları ve temel özgürlükler ne olursa olsun ben destek renk, dil, inanç, ideoloji mağduriyete geliyor.

Böyle saçmalık olduğunu ‘EĞER TOPLUM ADALET MATEMATİK BİLMİYOR’

O, bilim ve matematik felsefesi üzerine çalıştı. Biz Dr Beno Kuryel ile buluşuyor. “Sahipsiz” olarak Kendisi olarak tanımlanır. Fikirler empoze bir ortamda, fikri dayatma, diyor bir ortamda kabul edilmelidir. Öğretmen – Öğrenci anlayışına karşı. Ötekileştirme “öğrenme ortaklığı” kavramına karşı oluşturdukları anlatıyor. Nobel ödüllü matematikçi John Nash adlı Ben çok ciddi bir hata yaptı, bu konu devletler sözlerini hatırladım “Matematik bilmiyorum adalet topluluklar değil”. Beno ile; Nash psikolojik sorunları ile uğraşırken, diğerleri gibi hizmet veren bir ruh var ötekileş, her şey olmuştur. Ideolojik pozitivizm, militanlık ve kendi içinde tutarlı bir matematiksel havale yaşam yapıyor gibi usta.
. Platonculuğun kurtarmak için Kuryel Matematiğin Neden, matematik kısaca fetişizm belirterek tarafından yapılır diyor ne kadar açıklıyor:. “Nash bu sözleri, bağnazlık, hatta şarlatanlık adalet bir sınıf yapısı vardır Çünkü, demokrasi hakkında bir saçmalıktır öyle bugün de ciddi güçlüklerle karşılaşan siyasi sisteme. ilgili, Çin matematik demokrasi ve adalet oldukça iyidir.
‘Dünya izah edilmez idealler’
“Nash Prof marjinalleşme matematik söyler Dr Kuryel biz demokrasi diyoruz;. Insanların günlük biraz yaşıyor gümrük, gelenek, görenek, alışkanlıkları, tercihleri, onlar tasarlanmış nasıl gündelik hayat, çıkarlarının kısa gün hesabı çok biz değerlendirmek gerekir fikir ne bakarak:
“Bu toplum bu dock gidiyor kim, demokrasiyi sevmez,” diye sitem var, ama bu bir aydın sitem olduğunu. Biz biraz daha gerçekçi iseniz, demokrasi ve insanların günlük yaşam ile ilişkisi görülebilir ideal değildir. Dünya idealleri izah değildir. ”
‘Bilim bir sınıf karakteri vardır’
O bilim, ortaya çıkan etik sorunların tarafsızlığını kaybetmiş, böylece bilim Benoni yüceltilmesi söylediği zaman “buluş yapmak için harika bir şey, ama bilim bir sınıf karakteri vardır, çünkü orada bitmiyor.” Diyor. Prof Dr. Kuryel de homojen bir yapı olduğunu hatırlatarak, Türkiye’de homojen bir toplum, ‘toplum bilmiyor düşünmek, tanımadığı’ Ben genellemeler henüz gerektiği konusunda hemfikir.

Ben o insanların hatırlamak oldu unutmuşum

“Islamized’m Ermeni. Adıyaman Kahta … Ben o on yaşındayken çok acı 1915 yılında geldim, babam onlar evimizi yakmaya çalıştı, uyguladıktan sonra yoğun bir baskı. Bir sandık içine kaydeder yerleştirilir. 1974 yılında , köy dışarı gitti … Babam onun çocukluk asla kabul edecek olsa bile bir gün evde Ermenice konuşmadılar. Süryaniler göç, katliama uğramış, onlar deneyim ne aynı yaşamış.
‘Ben her şeyi, umurumda değil’
Biz büyüdük; biz insanların ihmal etmedi dönüm olduğunu unutmuş dinimizin inancımızın vazgeçmek. Biz her zaman biliyordum. Türkler; ‘Ne Kürtler Ermeniler, sizin Türk’ün sen’ dediler. Kürtlerin Türk ne de Ermeni Diyelim ki dedi, Kürt, biz ne karar veremedi. Sürekli size ne olursa olsun hatırlatmak. Ben Türk değilim, Kurdish’m’m Ermeni, Zaza, … Ben Suriye been Herşey …
Ben İzmir’e geldi. Ben Suriyeli bir kızla evlendi. İzmir şehir aydınlar ve demokratlar özgür düşünce olduğunu. Biz daha İzmir’de marjinalize var. Bir önyargı var. İzmir milliyetçi ırkçılığın, hatta bir şehir, ama komünistler değil. Ben bu ülkenin bir vatandaşı olduğum ya da Hrant adım Erol umurumda değil. Hiçbirimiz birbirinden farklı değildir. Başkalarını ezmek için daha acıklı bir şey yoktur mazlum. Umarım Türkiye’nin parçalanması. Tek koşul, demokratikleşme. Zulüm, zulüm, şiddet biz parçalanma yolunda bu ülkeyi alacağım. Birlikte, biz yokuz. Bu ülke bizim, bu ülkede hiçbir alternatif demokrasi var bu ülkeye gelmek için bizim …

MARDİN için Suriyeliler üzerinde baskı var
İzmir Platformu Suriyeli Aktivistler sözcüsü Zeynep Tozdu bir Türk adam. Asur ailelerin İzmir’de toplam 5 var, diyor. “Geri Suriyeliler demek, ama yine de bu insanların mülkiyet konusunda baskı ve tehditlere çalışılıyor cevapsız müsadere edilir. Bir gecede Made ben kaldırıldı Asuri tanık, hala baskı ve insanların kendilerini gizlemek ihtiyacı hissediyorum korkuyor.”

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar