IMC TV muhabiri Michelle Demishevich sözel ve fiziksel taciz sonra duruşmada karar başladı yaşadı. Demishevich sözel ve fiziksel şiddet, Derya Tüzün iki bini para cezası ödeyecek.

Ne olmuştu?
Köpek yürüyen bir kadın tarafından 2011 yılında Demishevich “Eğer Ramazan ayı boyunca sigara mı?” Diye uyardı. “Saygılı Do olun?” Yanıtı üzerine “sen, ben seni! Kadın, erkek sen misin olacak saygı duyuyorum?” O fiziksel olarak da bir kadın tarafından saldırıya uğradı, cinsiyet kimliği üzerine saldırdı Demishevich.

5 polis memuru omuzundan yumruk Demishevich, kadının kardeşi yanında sahneye geldi, polis memuru saldırıyı görmediklerini söylediler. Şişli hakaret ve kötü muamele karakolda Demishevich kadını saldırmak için kendini maruz beş polis devriye arabası tarafından saldırıya uğradı ve kamu barışını bozmaya suçlamaları ile karşı karşıya geldi.

“Biz, duruşma sırasında LGBTI kavramını anlattı”
Kaosgl.org için Demishevich karar ve dava süreci değerlendirildi. LGBT böyle Demishevich gibi kavramları tanımlamak belirten dava sürecinde, cinsiyet kimliği, cinsiyet genelinde hakim söyledi:

“Bu çok zor bir tedavi oldu. Ilk deneme lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks de yargıç cinsiyet anlatmak için. İkinci işitme söyledi ve nefret suçlarını geçti. Biz dava olduğu gerçeğini unut. Kavramı LGBT mücadelesi, biz yargıç da endişeliydi. kavramı hakkında sorulan her soru. gerçekleri anlatmaya başladı not aldı. Sonunda, transfobi cezalandırılmış oldu. ”

“Karar görüntülenen diğer durumlarda emsal olduğunu”
Geçmişte olduğu gibi birkaç dakika içinde cinsel kimlik kavramları dayalı transfobik nefret suçları. Bu durumda Demishevich emsal gösterilen fikir: “. Transfobi nefret suçları kapsamında ele alınması başlıyor haksız tahrik bir emsal olabilir adalet önünde eşitlik elde edilebilir..”

mücadelede yasal işlem transfobi, homofobi, gey, trans ve bu nefret suçu yazma gibi kavramları korumak için önce LGBT adalet ve eşitlik karşı nefret suçları her zaman mümkün değildir. Zaman hakimler, dışlanmış ve ayrımcılığa kimlik çoğu ya görmezden, ya da hukuka aykırı bir şekilde eşcinsellere ve trans cezalandırmak için tercih edebilirsiniz.

Saldırıda Eryaman önyargı güdü ifadesini geçmişti
Tebliğ, terim trans bakan mahkemeye Ankara Eryaman’daki sistematik saldırı “önyargı güdüsü,” diye geçmişti. Altını toplumsal önyargıların tetik not edildi “denilen Ankara’da çalışan başından itibaren sanıkların ve kendilerini travesti, bu bireylerin kasıtlı yaptıkları eylemleri yaralama, tehdit, zorlama 5000 TL düzeni kurulmuş dernek amaçlamaktadır”.

Çiçekler Rosh dava
Diyarbakır’da babası ve iki amcam Temmuz 2012’de öldürüldü tarafından eşcinsel olduğu için Roş Çiçek durumunda ise; cinsel yönelim yaşam hakkının ihlali kabul edilemez olduğu belirtildi. Cinayet sanıkları birçok gey ve trans haksız tahrik aksine oldu yapılmamıştır.

Eğer not kaç görüyorum, çünkü hakaret ve saldırı ev maruz babası tarafından kötü muamele Roş Çiçek, cinsel yönelim nedeniyle çözünürlüğü. Mersin Rosie annesi işveren işten çıkarma ile müzakerelerin bir sonucu olarak bir nakliye şirketi iş bulmuş da dikkat çekildi.

“Cinsel yönelim için yaşam Ayrılmaz hakkı”
Baba davanın gerekçeli kararı ise müebbet hapis cezasına amcalar katil şu ifadeler yer almıştı:

Istikrar gösterir çünkü “çünkü söylentiler ve kurbanın cinsel tercihleri ​​tarafından rahatsız edilmeden farklı cinsel tercihleri ​​Babam ve iki amcam, Roş Çiçek kasten öldürme suçu işlediler.

“Uluslararası ve ulusal yasal düzenlemeleri göz önüne alındığında; Çünkü bir kişinin farklı cinsel yönelim,. Yaşam hakkının yoksunluğu hiçbir koşulda mümkün değildir Böylece, kurban, haksızlığa karşı herhangi bir eylem olmadan davalı, sadece gerçek cinsel yönelim içerir ve çünkü kabul edilemez deneyimli rahatsızlık kaynaklanan herhangi bir nedenle öldürülen toplumdaki bu eğilimin ölen aile. Bu gerekçelerle, sanıkların haksız tahrik hükümleri uygulanmamıştır. “

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar