Eskiden 1970’lerde Olimpiyat sporcusu Bruce Jenner olarak bilinen Caitlyn Jenner, o Vanity Fair dergisinin kapağında görünen, transseksüel olduğunu duyurdu. Birçok kişi ya da transseksüel insanlar hakkında nasıl konuşulacağını bilmiyorum söylemek adil. Peki terimler ortalama ne katılan yapmak ve kibar ne kabul edilir?

Transseksüel

Onların doğum belgesinde yazılı olduğu – Bu cinsiyet doğumda kendi “atanmış” seks farklı insanlar için bir terimdir. Cinsiyet, bir erkek ya da kadın, ya da her iki kategoriyi sığmamaktadır başka türü olan kişinin kendi iç anlamda başvurabilirsiniz. Böylece giyim, davranış, vücut özellikleri ile ve – Toplumsal Cinsiyet da harici olarak ifade edilebilir.Transseksüel için “Trans” kısaltılabilir.

2010 yılında, Cinsiyet Kimliği Araştırma ve Eğitim Derneği tahmini İngiltere’de trans insan sayısı 300.000 ile 500.000 arasında olduğu.

Cinsiyet cinsel yönelim farklıdır. Travesti ve transseksüeller, eşcinsel, lezbiyen veya biseksüel olabilir

Transeksüel

Bu kalıcı hormon veya ameliyat kullanarak, genellikle, ama her zaman değil, vücutlarını değiştirmek bazı insanlar tarafından kullanılan bir terimdir. Ama bu süreç geçmesi bazı insanlar – “geçiş” olarak bilinen – yerine transeksüel daha basitçe transgender olarak bilinen tercih ederim. İnsanların tercih ettiği sormak en iyisidir.

Sigara ikili

Sigara ikili insanlar erkek veya kadın hissetmiyorum olanlardır. Her ikisi de benzer veya arasında bir şey gibi hissedebilirsiniz. Onlar zamanla değişen bir cinsiyet olabilir ya da hiç cinsiyet ilişkili olmayabilir.

Cisgender

Bu transseksüel değil birisi açıklar. Bir adam cisgender olurdu Örneğin, doğumda bir oğlan olarak adlandırılır ve devam eder birisi yaşamak için. Bu kapakları nüfusunun çoğunluğunu.

“O” ya da “diye?”

Trans birey için saygı temelinde çalışan birisi konuşurken uygun zamir kullanma. Genellikle kişinin kullanmayı seçmiştir isim onların cinsiyet tercihini belirtir. Başka denilen Rachel “diye” olacağını Yani, Steve adında bir transseksüel kişi, “dedi,” olarak anılacaktır olacaktır. Eğer emin değilseniz bu bilinen isteyen nasıl Ancak, kibarca kişiye sormak en iyisidir.

Birinin olmayan ikili olarak tanımlayan bu durumda gibi nötr terim “onlar” daha uygun olabilir şüpheleniyorsanız eğer öyleyse bu özellikle olduğunu.

Transseksüel erkek / trans kadın

İnsanlar bu atanmış erkek doğumda ama bir kadın olarak yaşayan bir “transseksüel kadın” diyorlar olabilir, doğumda kadın atanmış ama adam “transseksüel adam” olarak kendilerini tanımlamak olabilir yaşıyorum. Bu terimler “trans erkek” ya da “trans kadın” için kısaltılabilir.

Bazıları da kısaltmalar FTM (to-erkek-dişi) ve MTF (erkek-kadın) kullanabilirsiniz. Birçok basit tercih, bir “adam” ya da bir “kadın” olarak basitçe tespit edilmesi.

Çapraz dresser

Bu genellikle “ters” seks ile ilgili giysiler giyen bir kişiyi tarif etmektedir. Bu cinsiyet ifade biçimi olarak görülmektedir. Kelime “travesti” bugünlerde çok kullanılmaz. Ve ifadesi “drag queen” eğlence amaçlı “bir kadın olarak” elbiseler bir adam, yani farklı.

‘Değildir. Dinle. Saygı ‘

Gazeteci ve savunucusu Jane Fae o transeksüel terimler ile ilgili karmaşık olmak zorunda değildir göstermektedir. “İnsanlar bireyler,” diyor. “Bireylerin demek ve ne onlar size saygı var ne dinlemek, kibarca değildir.

“Bu bir ilke ve size uzun bir yol alacak hayata bir yaklaşım var -. Ve sadece transeksüel toplumu ile”

Daha fazla karmaşıklık

Burada tartışılan terimler İngiltere’de yaygın olarak uygulanır. Hepsi durumları kapsamaz olmayabilir. Transseksüel aktivistler kabul gibi, tam müzakere açısından geniş bir yelpazede tecrübeli daha az olanlar için zor olabilir karmaşık bir alandır. Ekstra bilgi için BBC Radio One more derledi zamirler üzerinde detay ABD baskı grubu GLAAD bir yarattı ise, dolgun sözlüğü. Trans Media Watch, aynı zamanda bir derledi olmayan ikili kılavuzu.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar