travestiler

Transseksüel insanların sağlık erişimde barikatlar yüz ve hatta insanları transeksüel sağlık erişimini reddeden arkaik kurallar kaldırdı ve bizi daha sigortalı hale sonra gitmiyor.

Bir Üzerinden on yıl önce bir transseksüel kadın olarak çıktı ve benim geçiş gezinmek başladı. Ben geçiş ile ilgili sağlık genellikle sigorta kapsamında değildir ve bunun yerine büyük ölçüde cebinden ödenen bu sert gerçeği ile karşı karşıya o zaman.

Bu ay, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Amerika Birleşik Devletleri Bölümü yeni önerilen düzenlemeler duyurdu transeksüel insanlara sağlık erişimini genişletmek istiyorum. Özellikle bu anda engellendi sigorta kapsamı için, heyecan verici bir haber ya da kimin nedeniyle cinsiyet kimliği bir sağlık kuruluşu elinde ayrımcılık yaşamış olması.

Sadece 10 eyalet halen sigorta dışlamaları yasaklayan transseksüel sağlık için.Onaylandığı takdirde Ve kural transseksüel insanlar için tıbben gerekli ve potansiyel hayat kurtarıcı sağlık hizmetlerine erişimi artırmak olacaktır.

Bir transseksüel bir kadın olarak, ilerleme bu tür tanık cesaret verici. On yıl önce aksine, benim transseksüel ile ilgili sağlık şimdi benim işveren sigorta planı ile kaplıdır. Ve erişim bu tür bilinçli bir tıbbi sağlayıcının yardımı ile benim vücut için en iyi olanı belirlemek için hakkımı vurgulayarak, kendi geçiş olumlu bir fark yarattı.

Yine de kolay bir veya kesintisiz bir süreç olmamıştır. Bizim sağlık sistemini gezinme zaten karmaşık olabilir. Ve hatta daha kıvrık hatta hizmetlerin en temel arayan transeksüel insanlara olur.

Transseksüel insanların ezici çoğunluğu için, yetkili bulma ve zor olabilir tıbbi sağlayıcıları onaylayan. Hatta kendimi New York gibi bir kent merkezinde yaşayan gibi birisi için, yalnızca birkaç yerde nitelikli ve transseksüel hastalar için bakım için hazırlanmıştır.

Ben bir transseksüel kadın olarak onlara çıktıktan sonra yeni bir birinci basamak hekimi bulmak zorundaydı.Ben sık sık misgendered ve benim cinsiyet kimliği onları bilgilendirmek rağmen benim randevular “efendim” ve “mister” olarak anılacaktır. Ben defalarca geçiş ile ilgili sağlık erişmek için bir ihtiyaç dile Ve ben sessizlikle karşılandı. Ne yazık ki, bu deneyimi yaygındır. Neredeyse transseksüel insanların beşte göre, nedeniyle cinsiyet kimliği bakım reddedilen 2011 Ulusal Transgender Ayrımcılık Anketi.

İyice aşağılanmış, benim tüm iyi haysiyet ve saygı ile olduğu için bakmakta yeteneğine sahip yeni bir tıbbi uygulama peşinde bıraktı. Sonunda bir transseksüel sağlık programı yaratmıştı bir toplum sağlık merkezinde hizmet aradı. O zamandan beri, ben bir randevum var her Resepsiyon alanında diğer transseksüel hastalar bir artış tanık olduk. Kaynakların Bu tür bakım korkunç ihtiyacı bir alamayan ve son derece savunmasız nüfus yüksek talep görmektedir.

En iyi tıbbi sağlayıcıları kendi sağlık ihtiyaçlarına yardımcı olur benim geçiş ve yaklaşım nasıl araştırma yorucu olmuştur. Yıllardır, trans insanlar bilgiye ulaşım benzer engelleri karşı karşıya kalmışlardır. Sonuç olarak, birçok kişi zaten yaşamış olanların bir geçiş yaklaşım nasıl modeller sunan, tıbbi sağlayıcıları ve tavsiye değerlendirmeleri crowdsource öne çıktı var.

Geçenlerde cinsiyet kendim için ameliyat onaylayan deneyimli cerrahlar araştırma başladı. Kendi araştırmada, bu sağlayıcıların daha az bir düzine burada Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve transseksüel ile ilgili prosedürler konusunda uzmanım.

Bu olmuş ve önemli bir sorun olmaya devam edecektir. Kabaca yaklaşık olduğu tahmin 700.000 transeksüel bireylerin Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor.Transseksüel insanların farklı onların geçişleri yaklaşım ederken, benim ve diğerlerinin bakımı için donanımlı mevcut sağlayıcılarının sayısı derinden düşük kalmaktadır.

Belki daha şaşırtıcı transseksüel hastaları ve onların geçiş ihtiyaçlarına hizmet etmek New York’ta bulunan hiçbir cerrahlar vardır gerçektir. Ben out-of-devlet seyahat ve cinsiyet onaylayan cerrahi her türlü takip, ek harcama gerekecek.

Ancak bazı kurumlar öncesinde bu sıkıntısı için adımlar atmaya başlıyor.Mount Sinai Beth İsrael hastanetransseksüel hastalar için cinsiyet onaylayan cerrahi sunmak için New York eyaletinde ilk olma hazırlıkları yapıyor. Ama bu hedefe ulaşmak gecede meydana gelmeyeceği; Bu uygulamada uzmanlaşmış yetkin tıp uzmanları eğitim süresi ve dikkatli bir planlama alır.

Neyse ki, kaynaklar sağlık profesyonelleri yardımcı olmak için kullanılabilir. Gibi gruplar Transseksüel Sağlığı Mükemmellik Merkezi onun da dahil olmak üzere, Travesti ve Transseksüel Sağlığı Dünya Meslek Birliği, Bakım Standartları insanları transeksüel bakım sağlamak için klinik rehberlerin kurulu bir kümesi – – transeksüel bireylere özel ihtiyaçları konusunda sağlık personeli yetiştirmek için var .

Biz transeksüel sağlık alanında sürekli yatırım gerekir, bu yüzden hepimiz açık ve saygılı bir ortamda bizim ihtiyaçlarımız için kaliteli bakım alabilirsiniz.Transseksüel insanlar daha uzun, daha mutlu ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeye – ama biz herkes gibi sağlık erişimi ve tedavi aynı düzeyde izin sadece.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar