travestiler

A 25 yaşındaki transseksüel kadın Tampa Bay, Üniversite Bölgesi toplum merkezinin dışında Salı sabahı öldüresiye dövüldü bulundu Florida yetkilileri cinayeti aradığınız bir olayda,.

“Çok seven bir kişi” olarak ailesi tarafından açıklanan genç kadın, Hindistan Clarke, ölüm Ulusal Anti-Şiddet Programları (NCAVP) göre, ABD’de 10 transseksüel cinayet bu yıl ve görülüyor Birçok bir “şiddet salgını” aradığınız şeyin daha delil olarak.

Bir park çalışanın sadece 9 am önce Clarke cesedini buldu ve araştırmacılara göre, o kuvvet künt travmaya bağlı öldü.

“Annem seni seviyorum. Baba, seni seviyorum, “Clarke’ın son sözleri o gün evden ayrılmadan önce vardı, annesi, Thelma Clarke, söyledim Tampa Bay’in WTSP.Ailesi son WTSP göre onu yeğenleri ile Pazar vakit onu görmüştü.

“Biz de şöyle dedi:” Biz de seni seviyorum, ” Thelma Clarke dedi.

Yetkililer şu anda nefret motive olarak cinayet etiketleme değildir ve soruşturma açar kamuoyunu istediler. Denilen bir yerel örgüt Crime Stoppers bir tutuklama kurşun yardımcı her türlü bilgi için 3000 $ ödül teklif ediyor.

Onun ölümünün ardından, yerel medya ve yetkililer aleyhine gitti gazetecilik standartlarına kurban kendisi başvurmak için kullanmak vermedi zamirler kullanarak, trans bireylere raporlanması etrafında.

İlk raporlar Clarke ve Larry McKinnon yetkilileri olarak Clarke kategorize olmayacak dedi Hillsborough ilçe sözcüsü, bir “elbise adam” olduğunu belirtmiştir transgender.

“Biz transgender olarak onu kategorize etmek gidiş değildir.Biz sadece o anda kadın giyim vardı söyleyebilirim, “McKinnon söyledi BuzzFeed Haberler. “Onun yaşam tarzı bundan önce neydi bilmiyoruz – o travesti olup olmadığını biz bilmiyoruz.”

Durumda örgütler ile yakın bir çalışma Ulusal şiddet karşıtı gruplar halinde potansiyeli çözülmüyor acıyor şiddet başka bir form olarak mağdurun bu misgendering bakın.

“Biz yerel kolluk topluluğuna ulaştığını takdir … ama onlar mağdurun gerçek ismi ve cinsiyet kimliği kullanarak ulaşmak kritik olduğunu,” Chai Jindasurat, toplum örgütlenmesi ve kamu savunuculuğunun NCAVP eş-direktörü, Guardian söyledi.

“Aksi bir durumda riski soğuk büyüyor, orada” dedi, “insanların yanlış adlandırılmış ve cinsiyete dayalı ediliyor çünkü biz trans kadın cinayet ile çok sık tüm gördük bir şey, hangi.” Diye devam etti

Jindasurat da böyle zamirler kullanarak Guardian verdiği demeçte, “ona” Bir kadın, sadece o kişinin ölümüne yol açan transfobik şiddeti sürdüren olarak kişinin tanımlayan zaman.

Bu yılın başlarında, NCAVP kapsamlı bir rapor yayınladı 2014 Cinayetlerin% 19 artış gördü bulundu HIV pozitif ve LGBTQ kişiyi etkileyen şiddet.

Transseksüel renk kadınlar, Clarke gibi, tüm bildirilen cinayet% 80’ini yaptı.

Grup daha iyi raporlama ve LGBTQ insanların artan görünürlüğü nedeniyle olabilir inanan bir şey – tarihi bir yüksek ulaşmıştır – NCAVP göre, bu yıl zaten geçen yıl daha ölümcül olduğu görünüyor.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar