Biyolojik vücudumuzun sürekli kategorik tözc ediledur bina, kurallara göre heteronormatif dilbilgisi cinsiyetçi temsiller yapılan, dünyanın anlamlarının rolü, zinciri, kısaca toplumsal cinsiyet kimlikleri, postyapısalcı teori ve boşaltmalı göstergelerinin çağrışımları birleştirme olmaya başladı sadece düşünmek için yeni şeyler teorik alanı değil, aynı zamanda pratikte yepyeni şeyler bize performe başlamasını sağlar.

Queer eski kavramına dayalı toplumsal cinsiyet çalışmaları tarihin bir sürü, “kimlik değil, bir imkânsızlık ile … bir kimlik duygusu ilişkili bir durum göstermek açısından.” Durudoğan Butler gözden Diye açıkladı. Butler, terim “sörfçü dönem” queen (1) belirtiyor. Kimliğini ifade eden bir terim, aslında hiç de öyle değil gibi ilk aşamada, queer, lezbiyen, gay, biseksüel, travesti ve transseksüel bireyler genelde anlaşılmaktadır. Bir terimdir dahil olmak üzere heteroseksüel bireyler. Bir dakika önce söylediği gibi, temelde tüm bu kimliğin imkansızlığını demektir.

Butler göre cinsiyet esasa etkisi performatif ve kurulan düzenleyici uygulamanın bir dizi dayatılarak sahip olmaktır. Şöyle Butler ifade eder:

Cinsiyet ifade veya cinsiyet kimliği bir arkasında değildir; Bu kimlik, tam kendisi ‘belirtileri’, ‘ifadesi’ performatif tarafından kurulan olduğu söyleniyor sonucudur. (2)

“Toplumsal Cinsiyet” i Butler, queer kavramının iç-out bir tork yaratarak tanımlamak değil, performatif cinsiyet dışında seks isteyen dahili heteronormatif kategorisinde “karşı” yalnızca yapısalcılık sonrası toplumsal cinsiyet çalışmaları “kadın”, “erkek” olarak hizmet veren ve performatif bina olduğunu ayırma içini sıyrılmaya farklılıklar ele alan, farklılıkları dışlama parçalayarak dışlayıcı söylemler, ait olduğu içkinliği içerir ve tüm hegemonik tükenebilirlik ile queer performativit performans ve tam da bu nedenle kullanımlarını göstermek için özcü kategorik kimliklerin imkansızlık dahil olmak üzere cinsiyetçilik,.

Hardt ve Negri, kitapta “Çokluk”, yeni direniş desen gelişimi alternatif formları oluşturarak hükümete karşı toplumsal vücudun queer siyaset oldukça tartışma açacak nasıl açıklayıcıdır. Queer performativit direnç fiziksel formları arbedeye dönüştü nasıl ortak Hardt ve Negri, hareketli bir yolu olarak bir tür tanımlar ve açıklar performansa dayalı işbirliği ve iletişim:

Yanı sıra üretilen ve bağlama sürekli siyasi anlam çoğaltılamaz diğer sosyal kuruluşlar, yeni sosyal formların oluşturulması kurtulmak mevcut toplumsal vücudun farklı bir performans sergileyen ile cinsiyet gündelik performans mümkün olmasıdır. Queer siyaset, performatif, toplu isyan ve projenin oluşturulması bir tür mükemmel bir örneğidir. Aslında, genellikle kimlik mantık imha karşılık eşcinsel kimlik siyasetinin onaylanması değildir. (3)

Ama “queer” terimi kimlik mantık olarak tanımlanan zaman bir döneme ait toplumsal cinsiyet çalışmaları, ırk, din kadar cinsiyet ve cinsellik ya da cinsel yönelim inşaat “özne-kimlik” olarak algılanıyor olsa da, yok edilmesi veya kimlik imkânsızlık için , sınıf, etnik köken, böyle bir kimlik inşası duruma gelir gibi parametreleri içerir. Eğer sürekli gezinmek için her durumda bir terim gelen kategorileri queertözcükimlik yana yeniden kurgulanadur bir kimlik ve imkansızlık sınırları kategorik içerme ve dışlama biçimi içinde güzelle sosyal “diğer” kurgu düzenlenmiş ve parçalama kimliklerin tüm performe edilir aynı zamanda. Kitap Gender Trouble son bölümünde, Butler, cinsiyet kimliği ve ırksal kimlik paralellik açıkça ifade edilir, çünkü:

… Cinsiyetçilik, homofobi ve ırkçılık, yani, beden, cinsiyet, cinsellik ve / veya “patlatma” reddetmek nedeniyle renkli bir eylemdir, daha sonraki kültür eylemi hegemonik kimlikleri back “darbe” toplumsal cinsiyet / ırk / eksen setleri ve birleştirir için cinsellik temelli ayrımcılık. Dünyayı bölerek kurulan “iç” ve “dış” şeyler tabi, sosyal düzen ve ince bir sınır denetim amaçları için muhafaza edilmektedir. (4)

Hiyerarşik “konu” ve olarak kurulan dibinde bu ince sınır “diğer”, “iç” ve “dış”, yabancı, aşağılık, hasta, bükülmüş, düşman, vahşi, ilkel, saldırgan, “öteki”, yani korkutucu, bilinmez , iktidarın “dışında” tehdit, ürkütücü anlaşılmaz, sınıflandırma gibi hakimiyeti ve söylemsel cihaz başka bir düzenleme şeklinde kendini gösterir. Sızan gücüne dayalı her birimiz bu ENDER beden kadar kontrolü en güçlü yöntem ve tam da bu nedenle, iktidara karşı fiziksel dayanımı en dinamik bir alandır.

Histerik kadınlar hastalıklı veya sapkın eşcinsel erkekler, görünmez / açıklanamaz lezbiyen terörist Kürtler, yoksul ilkel ve vahşi zencinin hırsız / katil, yabancı / öngörülemeyen göçmenler polislik mekanizması gibi maddi kategorizasyon sürdürmek, güç ve kendisi trans bireylerin işleyişini bozar ve tanımları ile söylemsel ötekileştirme oluşturur. Ancak, onun söylemsel performatif maddi kategoriler ikilik olarak kurulmuştur birlikte ötekileştirme ve bu nedenle kuruldu ve ikiliği inşa edilmiş olduğu ölçüde tam performatif dahil gücü, temelinde hala performatif yok edilebilir vardır. Yıkılabilirlik kesin çünkü uzayda tahakküme direniş güç yapısökülebilirlik mekanizması getirmek vardır. Maddi kategori “diğer”, “dönüm” değil, “biz” değil “öteki” vahiy “Biz-konu” “akıma karşı” olmak, yer boşaltarak farklılıklar “iç” ve “dış” “içeride hem de gezinmek tam olarak ne zaman ve seçkin queer hiçbir zaman sınır olmadığı ince açık arasındaki özdeşlik ve onlar her an çökebilir gerçeği de dahil olmak üzere diğer “performatif fuar, şeklinde imha her an In-out sınırı habercisidir.

Hülya Durudog, queer, bu aşağıdaki deyimi ile iyi bir haber açıklar ki bu noktada tam da:

Mantık normları Queen fikir içerir sürekli “tuhaflaştırıl olduğunu” vamp için, yoldan kaldırıldı kimliğin her türlü saptırmak için … yönlendirilir. Bu şekilde kimlik-her normatif kimlik kurucusu tür yanı sıra her türlü baskıcı ve dışlayıcı gücü de nötralize etmek … Farklı formatları dışlanma çeşitli kimliklerin sabit fikirlere dayattığı ideoloji, “hatta onları marjinal ve azalmalara “şeyler değer yaş tutulması neden olur. Queer adlı çok geniş bir anlam kazanmak için, anti-homofobi tutum dayanarak tam da bu dışlama kimliğinin kesiştiği oluyor. (5)

Bu anlamda, terim queer kimlik anarşinin o söylenebilir sanırım. “Queer” tüm kimlik, süreklilik mevcut sosyo-politik mozaik saflık kavramına kurulan ve sorguya bütünlüğünü zayıflatmaktadır edildi. Hükümete karşı çalışan olarak toptan içerme ve toptan dışlama, bir kimlik kurgulama kimlik yerine hegemonik yapıları hala gücü dahilinde queer gücü daha, siperler bir kimlik derhal dış güç hükümet karşıtı kimlik konumlandırma kendini oluşturmak için bir direnç mekanizması değil performe yıkama sıvıları ve kimlikleri tüm muhtemel bozulmasını başında yer alan ve bir eski haline gelir.

Oluşturulacak direnç içeriden odak karşı tüm otoriter kimlik dayatmalar Kraliçesi, bozulur baltalamak kimliğinin gücü içindeki “İçerdekiler” bize, “biz”, bir dış “biz” bir direnç mekanizması geliştirmek amacıyla karşı güç olarak tasarlanmıştı çünkü bize tekrar ters “dost-düşman” in, “biz-öteki” ikiliği kalmış olacak. Bir kimlik anarşi queer, dolaşmış arasında açık havada değil, kimlik her biri yoldan zaten hiçbir zaman olarak okumak olabilir, her tuhaflaştırıp belirsizleştirerek, dışlanan, marjinalize yıl bile anında odası matem yapmaya değer tutulması ile içinde her dışlanma kadar devalüe kimliklerini koruduklarını . Onlar yok gibi bu şekilde, iktidar tarafından queer hiyerarşik aslında esasa asla kimliklerini dayatılan, her kimlik-ki inşa performatif / söylemsel içi dolu her “özne-öteki” gibi değildir boş gösterenler dahil olmak üzere güç kendi kimliğini, bize tekrar hatırlatarak ve zaman oluşturmak anında yerleşik “iç-dış” sınır baş tüm hiyerarşisini dağıtır.

Kimliği vücut imha en etkili silahtır. İnşaat ve görev, rol ve bedensel performans temsilcilikleri yüklenen kimlik ve üzerinde tekrar dayalı olduğunu bir kimlik sürdürmek. Fiziksel direniş her türlü karşı doğru / yanlış, çirkin / iyi, iyi / kötü, ahlaksız / ahlaki, sağlıklı / hasta, normal / sapık formu düzenleyen dualiteyi Vücudumuz, hegemonik söylemlerin iktidar gücü için üzgün faktörler direnç odaklanır kalkınma, böyle bir direnç Gösteriliyor kesinlikle gereklidir noktasıdır.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar