Transseksüel ünlüler yeni bir olgu değildir: Laverne Cox, Janet Mock ve şimdi Bruce Jenner bolca basın dikkat görülmemiş görünebilir ama, 250 yıl önce Avrupa’da gazeteler Chevaliére d’Eon, transseksüel Fransız kişiler olmasına rağmen ankara travesti olmak soylu kişi hakkında hikayeler doluydu tanınmış bir diplomat, devlet adamı ve asker kim -. Bütün önce kamuya 50 yaşlarında geçiş bir subay Yedi Yıl Savaşı sırasında, d’Eon, savaş cesaret St Louis coveted Haç kazandı dünya çapında bir eskrimci oldu ve daha sonra Paris 1763 Barış anlaşması yardımcı önemli bir diplomat. Geç 1760s tarafından, orta yaşlı d’Eon Fransız elçisi olarak Londra’da yaşayan ve yüksek toplumda herkes biliniyordu, bir şanlı kamu kariyeri vardı. Aniden, 1770 civarında, Londra gazeteleri d’Eon aslında hikayeler sızan Bir adam kılığına girmiş bir kadın. Bir ünlü Chevalier (D’-n) sahip olması, birkaç hafta geçmiş içinde, farklı cinsten olduğu tespit edilmiştir “Bir rapor, London Evening Post tek hikaye gitti kasaba ‘Batı ucunda hakim” “. Soylu d’üzerinde çeşitli davalar neden Eon cinsiyetini ve bahisler tartışmaya başladı. D’Eon beyan İngilizce ve Fransızca hükümetler hem alıyorum, kadınlar geçiş için bu olağanüstü durumu istismar “Mösyö d’Eon bir kadın.” Basın yakından 1777 yılında başlayan, bu duyuruları takip ve d’Eon hayatının yasal bir kadın olarak tanınan yaşadı. Kadın Hakları Mary Wollstonecraft en Müdafaa olarak, d’Eon onu yüzyılın en dikkat çekici kadınlarından biri olarak yukarı tutulur. D’Eon psikolojik ve ahlaki dönüşümü ziyade fiziksel olarak ona bir değişiklik gördüm. Onun anıları defalarca “iyi” bir kadına “kötü” bir adamdan değişen konuşuyoruz. Aynı zamanda, d’Eon ve (İngilizce mücadele erkek giysileri giyen idam edildi) Arc militan ortaçağ kahramanı Joan hayran, Onun geçişten sonra, o kamuya Amerikan Bağımsızlık Savaşı kadınların bir ordu yol verdi. Dışişleri Bakanı Vergennes isteğini geri çevirdi. Ölümünden sonra bütün Avrupa Chevaliére erkek genital olduğunu keşfetmek için şok oldu – bu mutlak ilgisizlik meselesi kimin için halkın bazı üyeleri için arzulu ilgi bir soru bugün bile.

 

Genellikle çocuk babasıdır – – d’Eon benim biyografi yazarken öğrendim gibi, bugün erkek olarak yaşamlarının çoğunu yaşadıktan sonra sadece geçiş binlerce kadın var. Kariyerlerini yerine getirmek ve meşgul, bu geç-in-yaşam geçişler olmamalıdır ancak yaşlanma sürecinin kendisi bir parçası olarak – zaten Diane Sawyer sordu olarak, Jenner, örneğin oldu, gereken şey – onlar gecikmiş bir şey olarak görülebilir.
Jenner hikayesi d’Eon benzer bir karmaşıklık ortaya koymaktadır. O bir adamın vücudunda sıkışmış bir kadın sıkça duyduğumuz formülü reddederek, Jenner cinsel kimlik beyin ve ruh hakkında ve cinsel davranış ya da kişinin vücudunun performansı ile ilgisi olduğu ABC’nin Sawyer ısrar etti. O, “Bir kadın olarak” hâlâ “tekme popo” için hazır olacağını Sawyer söyledi. . Onun erkeklerine kadınsı tarafı vardı gibi, Jenner, onun kadınlar için erkeksi bir yönü olduğunu ısrar boyunca binlerce – – onların dönüşümleri olduğunu, her iki hikayeleri basit anlatılar meydan ederken, birlikte kravat d’Eon ve Jenner ne onlar kanıtlamak için biraz sola tam olgun bireyler iken oluştu. Ben d’Eon benim biyografisini yazdı kısa bir süre sonra, ben kendi 50s sadece geçiş başladı çoğu 200 trans kadınların Teksas’ta yıllık toplantısında konuşmacı olarak davet edildi. Onlar kendi biri olarak d’Eon gördüm. Biz toplumsal cinsiyet kimliklerini çalışma dışarı doğru bir yolculuğa tüm vardır. D’Eon Jenner bugün yüzyıllar önce bize öğrettiği ve olduğu gibi, onu anlamaya bizim yaşam süresini en sürebilir.

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar